XL Grønlandsreker 50/70 5 kg

1.799,00 kr

kr 360/kg

5.0 Google-anmeldelser

Utsolgt akkurat nå. Vil du ha beskjed når den er tilbake?

Legg igjen mobilnummeret ditt, så sender vi deg én SMS når XL Grønlandsreker 50/70 5 kg er tilbake på lager.

Ved å trykke godtar du at vi sender deg én SMS når varen er tilbake. Ingen nyhetsbrev, ingen masing.

Takk! Vi sender deg en SMS når varen er tilbake.

Fri frakt over 1 000 kr
Velg leveringsdag i handlekurven
Kvalitetsgaranti

villfanget i kalde arktiske farvann

Villfanget Fangstmetode
-Sertifisering
villfanget i kalde arktiske farvann Område
Frosset Tilstand

Om produktet

Store, kokte Grønlandsreker i størrelse 50/70, det vil si 50 til 70 reker per kilo. Det er litt mindre enn våre aller største 40/60, men fortsatt langt større enn rekene du finner i butikken, og du får flere reker per kilo. Perfekt til rekefesten der det skal pilles og koses over lang tid.

Kokt og frosset ombord i båten, så smaken er fanget på sitt beste. Det kalde, rene havet rundt Grønland og de langsomme vekstforholdene gir rekene en naturlig sødme og fasthet som varmtvannsreker ikke kan måle seg med.

Grønlandsreke er den samme arten enten du velger 50/70 eller 40/60. Forskjellen er størrelsen: 50/70 gir deg litt flere og litt mindre reker per kilo, mens 40/60 er de aller største.

Vil du vite mer om størrelser, kvalitet og servering? Les vår komplette guide til grønlandsreker. Les mer om Polar Seafood Grønlandsreker: komplett guide

Passer godt sammen med

Hummer
Hummer1 stk
299,00 kr920 kr/kg
Taskekrabbe hel
Taskekrabbe hel1 stk (ca 500 g)
149,00 kr298 kr/kg
Kveiteskiver - linefanget
Kveiteskiver - linefanget2.5 kg
1.529,00 kr611,60 kr/kg
Brosmefilet lettsaltet - linefisket
Brosmefilet lettsaltet - linefisket3 kg
899,00 kr299,67 kr/kg
Steinbitkaker Dalen
Steinbitkaker Dalen3 kg
809,00 kr269,67 kr/kg
Røkt Torskeloins
Røkt Torskeloins5 kg
2.399,00 kr479,80 kr/kg

Kjøp reker 50/70 levert hjem

Pakke

  • 5 kg 1.799 kr

Kilopris: kr 360/kg

Levert hjem på din leveringsdag. Sjekk postnummeret ditt for å se dagene der du bor.

Velg pakke og legg i handlekurv
Når kan du få den?

Skriv postnummeret ditt, så ser du neste leveringsdag der du bor.

Hva vil du ha?
Hva frister mest? Valgfritt

Slik bestiller du

  1. Velg pakke og legg den i handlekurven.
  2. Velg leveringsdag i handlekurven. Du ser dagene som gjelder der du bor.
  3. Vi kjører sjømaten frossen hjem til deg på dagen du valgte.
5.0

Hva kundene våre sier

Fra Google-anmeldelser

Topp 40-60 Grønlandsreker!

Simen Sætre
Google-anmeldelse

Nydelige produkter,presis levering,anbefales.

Kristine Lindberg
Google-anmeldelse

Kjempe god service og kvalitet, presis og punktelig. Anbefales på det varmeste😀

nudrat B
Google-anmeldelse
Se alle 59 anmeldelsene på Google
Ring oss41 87 09 60 Send SMSVi svarer raskt